چه چیزی فرش ایرانی را بسیار خاص می کند؟

 

فرش‌های دستبافت ایرانی که به دلیل زیبایی و کیفیت شگفت‌انگیزشان شناخته می‌شوند، مدت‌هاست که مورد احترام کارشناسان آثار باستانی و علاقه‌مندان بوده است.

اما واقعاً چه چیزی این فرش ها را از همتایان تولید انبوه خود متمایز می کند؟ خیلی چیزها !

تاریخچه مختصری که به بیش از 2500 سال قبل برمی‌گردد و چند دلیل که چرا فرش ایرانی هنوز هم امروزه بسیار مورد توجه است را در ایوان فرش بخوانید :

خرید فرش دستبافت ایرانی

داستان این فرش ها را می توان به پادشاهی باستانی ایران که امروزه به نام ایران می شناسند، جستجو کرد. کوروش کبیر احتمالاً پس از فتح بابل در سال 539 قبل از میلاد، هنر فرش‌سازی را در ایران معرفی کرد. بیش از 2500 سال است که این قالی‌ها – و مردمی که آن‌ها را می‌سازند – به عنوان دارایی ارزشمندی برای فرهنگ و جامعه ایران بوده‌اند.

 

بسیاری از خریداران این سوال را مطرح می کنند که آیا هزینه یک فرش ایرانی آنتیک یا جدیدتر واقعا قابل توجیه است؟ با این حال، انتخاب فرش دستبافت ایرانی نسبت به فرش ماشینی مزایای زیادی دارد. قالی های ایرانی که با دست بافته شده اند، گواهی بر توانایی و خلاقیت صنعتگرانی است که آن را می سازند. مهارت های مورد استفاده در بافت این قالی ها نسل به نسل منتقل شده است. همانطور که هر بافنده متفاوت است، هر فرش دستباف منحصربه‌فرد است – هیچ دوتای یکسان نیستند.

 

فرش ها نه تنها کف پوش نیستند بلکه آثار هنری هستند. فرش های ایرانی که به دلیل رنگ های غنی و طرح های جالب خود شهرت دارند، به جای مواد مصنوعی، با پشم، ابریشم و رنگ های گیاهی کاملاً طبیعی ساخته می شوند. زیبایی آنها و تأثیری که بر خانه شما خواهد گذاشت، قابل اغراق نیست. فرش‌های ایرانی به دلیل ساخت پر زحمتشان از نظر کیفیت و دوام بسیار مورد توجه هستند. با توجه و مراقبت مناسب، آنها برای نسل های آینده لذت خواهند برد. این قطعات همچنین سرمایه‌گذاری‌های خوبی هستند که اگر به درستی نگهداری شوند، اغلب ارزششان افزایش می‌یابد.

 

هنگام خرید فرش ایرانی باید به نکات زیادی توجه کرد. در مورد تاریخچه فرش سوالات زیادی از فروشنده بپرسید. و شاید مهمتر از همه، یک قطعه زیبا را انتخاب کنید که شما را خوشحال کند. فرش های ایرانی دقیقاً برای این کار طراحی شده اند.

 

اگر قصد خرید فرش دستبافت دارین، ایوان فرش در خدمت شماست!

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.